Logo-Knihy na korze
Kníkupectvo
Na Korze

Vianočný príbeh – EKOLOGICKÉ VIANOCE

Vianočný príbeh – EKOLOGICKÉ VIANOCE

súťaž pre humenských žiakov ZŠ a SŠ

ČO?

Napíš vianočný príbeh, ktorý sa nesie v duchu ochrany životného prostredia a témy EKOLÓGIE. Fantázii sa medze nekladú. Či si v ňom hlavnú úlohu zahrajú čarovné bytosti alebo reálne postavy, či sa bude odohrávať v minulosti, v súčasnosti alebo v ďalekej budúcnosti, záleží len na tebe. Najlepšie texty potom oceníme knižnou odmenou.

PREČO?

Rozmýšľajme o vianočných sviatkoch so zreteľom na ochranu životného prostredia. Môžu byť krásne atmosferické, plné spoločných úsmevov a priateľských stretnutí aj vtedy, ak sa počas prípravy na ne budeme snažiť čo najmenej zaťažiť planétu Zem? Darujme si pod stromček príbehy, ktoré nás inšpirujú. Na oplátku mesto Humenné, jeho zástupcovia, v spolupráci s platformou Literárne večery a Kníhkupectvom Na korze venuje deťom za ich (víťazné) príbehy knižné ceny, aby v čase Vianoc čítali a prežívali zázračné chvíle na popísaných stránkach papiera.

KEDY?

Čas posielať svoje príbehy máš do 10.12.2020 do 12:00 hod.

KDE?

Svoj text pošli mailom na adresu info@knihynakorze.sk alebo dones osobne do kníhkupectva (Kníhkupectvo Na korze, OD Jednota, Námestie slobody 22/2, 06601 Humenné).

AKO?

Na konci svojho súťažného textu, poprosím, uveď meno a kontaktné údaje (telefónne číslo), aby sme ti vedeli včas oznámiť výsledky súťaže. Víťazov kontaktujeme a ak to situácia dovolí (nebude platiť zákaz kultúrnych podujatí, zákaz zhromažďovania alebo zákaz vychádzania), poprosíme ich, aby svoj text prišli prečítať do okna kníhkupectva.

KTO?

Súťaž o najkrajší vianočný príbeh z prostredia nášho mesta organizujú Literárne večery a Kníhkupectvo Na korze pod záštitou mesta Humenné.

VYHODNOTENIE

Všetky prihlásené texty vyhodnotíme a do Vianoc zverejníme výsledky na internetovej stránke kníhkupectva a na facebookovej stránke Literárnych večerov a kníhkupectva. Ak to epidemická situácia dovolí, autorov najlepších prác pozveme na spoločné stretnutie, na ktorom sa budú odovzdávať knižné ceny a čítať víťazné príbehy. Príbehy budeme zároveň postupne zverejňovať na internetovej stránke kníhkupectva.

facebook logo

10. Dec. 2020, 12:00 hod.

Kníhkupectvo Na korze