Logo-Knihy na korze
Kníkupectvo
Na Korze

Literárna súťaž Vianočný príbeh s témou „vianočné HAIKU“

Vianočný príbeh – Vianočné HAIKU

súťaž pre humenských žiakov ZŠ a SŠ

ČO?

Napíš vianočné HAIKU a zapoj sa do našej literárnej súťaže.

Ale čo je vlastne HAIKU? Je to druh japonskej poézie a má isté pravidlá. Každé HAIKU sa skladá zo 17 slabík a obsahuje 3 verše (5 + 7 + 5 slabík na verš). Vyznačuje sa vtipom a dôvtipom. Najlepšie diela v 3. kategóriách – žiaci I. stupňa ZŠ, žiaci II. stupňa ZŠ a žiaci SŠ – oceníme knižnou odmenou a vystavíme vo výklade kníhkupectva.

PREČO?

V rámci našej literárnej súťaže radi experimentujeme a dávame mladým talentom rôzne výzvy. Aj písanie HAIKU na vianočnú tému, hoci to môže vyzerať jednoducho, je takou malou výzvou, hodenou rukavicou pre vás. Dvihnite ju a prekvapte nás svojou fantáziou a literárnymi schopnosťami.

KEDY?

Čas posielať svoje vianočné HAIKU máš do 15.12.2020 do 12:00 hod.

KDE?

Svoje dielo pošli poštou na Kníhkupectvo Na korze, Námestie slobody 22/2, 06601 Humenné alebo dones osobne do kníhkupectva.

AKO?

K svojmu súťažnému dielu, poprosíme, pribaľ aj informáciu o sebe – uveď meno a kontaktné údaje (mail alebo telefónne číslo), aby sme ti vedeli včas oznámiť výsledky súťaže. Víťazov kontaktujeme a odovzdáme im knižné odmeny.

KTO?

Súťaž o najkrajšie alebo najzaujímavejšie vianočné HAIKU organizujú občianske združenie HumnoArt a Kníhkupectvo Na korze pod záštitou mesta Humenné.

VYHODNOTENIE

Všetky prihlásené diela vyhodnotíme a do Vianoc zverejníme výsledky na internetovej stránke kníhkupectva a na facebookovej stránke HumnoArt a kníhkupectva. Autorov najlepších prác pozveme na spoločné stretnutie, na ktorom sa budú odovzdávať knižné ceny a čítať víťazné HAIKU.

15. Dec. 2022, do 12:00

Kníhkupectvo Na korze