Logo-Knihy na korze
Kníkupectvo
Na Korze

Vianočný príbeh: Vianočná detektívka – literárna súťaž

Vianočný príbeh – Vianočná detektívka

súťaž pre humenských žiakov ZŠ a SŠ

ČO?

Napíš nám originálnu vianočnú detektívku. Fantázii sa medze nekladú a rozsah textu je len a len na tebe. Najlepšie diela v 3. kategóriách – žiaci I. stupňa ZŠ, žiaci II. stupňa ZŠ a žiaci SŠ – potom oceníme knižnou odmenou a zverejníme na webe kníhkupectva.

PREČO?

Každý rok sa snažíme, aby mala naša literárna súťaž pre žiakov ZŠ a SŠ tému. Už ste nám písali o ekologických Vianociach, vinšovali či skladali vianočné haiku. Tentokrát by sme si od vás radi prečítali príbeh, alebo aj báseň, s riadnou dávkou napätia či tajomstva. Víťazné práce ocení mesto Humenné, jeho zástupcovia, v spolupráci s občianskym združením HumnoArt, platformou Literárne večery a Kníhkupectvom Na korze knihami, aby deti v čase Vianoc čítali a prežívali zázračné chvíle na popísaných stránkach papiera.

KEDY?

Čas posielať svoje príbehy máš do 15.12.2023 do 12:00 hod.

KDE?

Svoje dielo pošli poštou na Kníhkupectvo Na korze, Námestie slobody 62, 06601 Humenné, dones osobne do kníhkupectva alebo odošli elektronicky na info@knihynakorze.sk.

AKO?

K svojmu súťažnému dielu, poprosíme, pribaľ aj informáciu o sebe – uveď meno, vek, ročník a kontaktné údaje (telefónne číslo), aby sme ti vedeli včas oznámiť výsledky súťaže. Víťazov kontaktujeme a pozveme osobne na slávnostné odovzdanie cien do priestoru kníhkupectva.

KTO?

Súťaž o najzaujímavejšiu vianočnú detektívku organizujú OZ HumnoArt a Kníhkupectvo Na korze pod záštitou mesta Humenné.

VYHODNOTENIE

Všetky prihlásené diela vyhodnotíme a do Vianoc zverejníme výsledky na internetovej stránke kníhkupectva a na facebookovej stránke HumnoArt a kníhkupectva. A autorov najlepších prác, samozrejme, pozveme na spoločné stretnutie, na ktorom sa budú odovzdávať knižné ceny a čítať víťazné práce.

15. Dec. 2023, do 12:00 hod.

Kníhkupectvo Na korze