Logo-Knihy na korze
Kníkupectvo
Na Korze

Vianočný príbeh – Vianočný a novoročný vinš na pohľadnici

Vianočný príbeh – Vianočný a novoročný vinš na pohľadnici

súťaž pre humenských žiakov ZŠ a SŠ

ČO?

Napíš vianočný alebo novoročný vinš vo forme básničky na vlastnoručne vyrobenú pohľadnicu. Fantázii sa medze nekladú a rozsah básne či výtvarné prevedenie pohľadnice je len a len na tebe. Najlepšie diela v 3. kategóriách – žiaci I. stupňa ZŠ, žiaci II. stupňa ZŠ a žiaci SŠ – potom oceníme knižnou odmenou a vystavíme vo výklade kníhkupectva.

PREČO?

Vianoce či Nový rok najčastejšie trávime v kruhu rodiny. Avšak nie všetci naši príbuzní, známi a priatelia majú tú možnosť sa s nami počas sviatkov vidieť. Nielen v minulosti, ale aj dnes preto ľudia po celom svete zvyknú posielať vianočné a novoročné pohľadnice, aby svojich blízkych potešili a zaželali im všetko dobré. Darujme si teda pod stromček krásne slová a priania, ktoré pohladia na duši. Víťazné práce ocení mesto Humenné, jeho zástupcovia, v spolupráci s platformou Literárne večery a Kníhkupectvom Na korze knihami, aby deti v čase Vianoc čítali a prežívali zázračné chvíle na popísaných stránkach papiera.

KEDY?

Čas posielať svoje príbehy máš do 15.12.2020 do 12:00 hod.

KDE?

Svoje dielo pošli poštou na Kníhkupectvo Na korze, Námestie slobody 22/2, 06601 Humenné alebo dones osobne do kníhkupectva.

AKO?

K svojmu súťažnému dielu, poprosíme, pribaľ aj informáciu o sebe – uveď meno a kontaktné údaje (telefónne číslo), aby sme ti vedeli včas oznámiť výsledky súťaže. Víťazov kontaktujeme a ak to situácia dovolí (nebude platiť zákaz kultúrnych podujatí, zákaz zhromažďovania alebo zákaz vychádzania), poprosíme ich, aby svoj vinš prišli prečítať do okna kníhkupectva.

KTO?

Súťaž o najkrajší vianočný či novoročný vinš na pohľadnici organizujú Literárne večery a Kníhkupectvo Na korze pod záštitou mesta Humenné.

VYHODNOTENIE

Všetky prihlásené diela vyhodnotíme a do Vianoc zverejníme výsledky na internetovej stránke kníhkupectva a na facebookovej stránke Literárnych večerov a kníhkupectva. Ak to epidemická situácia dovolí, autorov najlepších prác pozveme na spoločné stretnutie, na ktorom sa budú odovzdávať knižné ceny a čítať víťazné vinše.

15. Dec. 2021, 12:00

Humenné