Logo-Knihy na korze
Kníkupectvo
Na Korze

Čarovný ostrov

recenzia | 2. 3. 2023

V novom mesiaci som sa rozhodol, že si prečítam knihu Dom na azúrovom pobreží od autora TJ Kluna. Rozhodol som sa tak preto, lebo ma zaujala predná strana knihy, ktorá hrala farbami. Na prednej sa strane taktiež píše: „Čarovný ostrov. Nebezpečná úloha. Spaľujúce tajomstvo.“ A tak ma kniha zaujala ešte viac.

 

Linus Baker je štyridsiatník, ktorý žije so svojou mačkou a miluje platne. Je sociálnym pracovníkom na oddelení „starostlivosti o zázračnú mládež“ už 17 rokov a je spokojný so svojím životom. Jedného dňa však dostane PRÍSNE tajnú úlohu. Pošlú ho do sirotinca, ktorý je spravovaný Arthurom Parnassusom, kde žije 6 nezvyčajných detí. Pán Baker musí opustiť svoju komfortnú zónu a nie je to jednoduché.

 

Kniha ma chytila od prvej stránky. Bola zaujímavá, napínavá a vtipná. Páčilo sa mi miesto, ktoré autor vytvoril, a ako podrobne opísal postavy. Tie mi prirástli k srdcu. Každá postava bola originálna a dostala ma. Mne sa najviac páčil Lucy, ktorý bol, ako aj všetky ostatné deti, zázračný. No to, ako bol zázračný, vám neprezradím (Určite si knihu prečítajte, aby ste sa to dozvedeli!). Získal si ma hlavne preto, lebo miloval hudbu a bol neskutočne sarkastický na to, že mal len šesť rokov. Neraz ma rozosmial. Mojou druhou obľúbenou postavou bol Chauncey (ani tu vám neprezradím, čím bol). Veľmi sa mi páčila jeho „posadnutosť“ hotelovými poslíčkami a tiež to, ako veľmi sa jedným chcel stať, keď vyrastie. Ale aj všetky ostatné postavy boli super.

 

Kniha Dom na azúrovom pobreží vás určite neraz rozosmeje, či chytí za srdce. Dal som ju prečítať aj sestre a neskôr ju dám aj dedkovi. Odporúčam ju všetkým a dávam jej hodnotenie 10/10. Patrí k mojim obľúbeným knihám.

 

Alex Bodnár, 12 rokov

 

Recenzia vznikla vďaka projektu Knižné štipendium IV.