Logo-Knihy na korze
Kníkupectvo
Na Korze

Filmové dospievanie

recenzia | 2. 3. 2023

Kniha Beyond the wand je autobiografia herca Toma Feltona. V knihe Tom píše o svojich zážitkoch z nakrúcania filmovej série Harry Potter, o svojom detstve, o rodine a priateľoch.

 

Aké bolo dospievanie uprostred natáčania filmov o mladom čarodejníkovi? Tom Felton, alebo filmový Draco Malfoy, sa v tejto knihe zdôverí so svojimi zážitkami nielen z natáčania Harryho Pottera. V predslove má hlavné slovo Emma Watson. Okrem vecí na filmovom plátne sa dozviete aj niečo zo zákulisia, zaujímavosti aj z Tomovho súkromného „muklovského“ života.

 

Knihu som čítala v angličtine, pretože ju v slovenskom jazyku ešte nevydali, takže mojím spoločníkom pri bol prekladač. Na to, že som čítala v cudzom jazyku, kniha sa čítala ľahko, a celé to bol príjemný zážitok. V knihe boli doplnené aj nádherne fotografie, ktoré oceňujem. Moja najobľúbenejšia kapitola bola „Konkurzy na Harryho Pottera alebo keď Draco stretol Hermionu“. Tom v tejto kapitole píše, ako získal úlohu Draca Malfoya, a ako prvýkrát stretol Emmu Watson (filmovú Hermionu). Myslím, že kniha je skôr určená pre starších čitateľov, než som ja. Z čítania som mala pozitívny pocit.

 

Viktória Burdová, 11 rokov

 

Recenzia vznikla vďaka projektu Knižné štipendium IV.