Logo-Knihy na korze
Kníkupectvo
Na Korze

Flin a Magický expres

recenzia | 15. 6. 2023

Flin je dievča, ktoré býva v meste Wiedemburstel. Žije tam so svojou mamou a súrodencami. Jej brat pred dvoma rokmi zmizol a zostala po ňom len jediná spomienka: list, na ktorom bol vlak, ktorý videla len ona. Bol celý petrolejovej farby, okrem striech, ktoré boli krémovej farby. Na každom z úzkych vagónov bolo osem ligotavých okien.

 

Jedného dňa šla Flin večer ako vždy na zabudnutú železničnú stanicu, na ktorej si sadla na lavičku, ako to jej brat Jonte robieval. Flin tam čakala a čakala každý večer. Zrazu sa tam zjavil tiger. No Flin nevedela, či je to tiger, lebo mal dosť nejasné obrysy. Začala sa báť. Odrazu sa zdvihol vietor a jej v hlave zneli slová z Jonteho pohľadnice. Všetko jej začalo zapadať do seba, keď sa na koľajniciach objavil vlak a bol presne taký istý ako ten na pohľadnici. A čo sa stalo ďalej? Tak to sa dozviete v tejto super čarovnej knižke Magický expres, ktorú napísala Anca Sturmová. Flin sa vydala na dosť riskantnú cestu, ktorá obsahuje veľa prekážok. A aj preto by ste si túto knižku mali prečítať.

 

Táto kniha sa mi úplne na prvý pohľad nepáčila. Nie sú tam ilustrácie, je hrubá a napísaná dosť malým písmom. Ale keď som ju začala čítať, tak mi vôbec neprekážalo, že kniha nemá ilustrácie. Flin je podľa mňa dosť odvážne dievča, ktoré sa odvážilo hľadať svojho strateného brata úplne sama. Veľmi sa snaží nájsť ho, ale do cesty jej vstupuje veľa prekážok. Určite si chcem prečítať aj druhé pokračovanie tejto série kníh.

 

Grétka Džujková, 10 rokov

 

Recenzia vznikla vďaka projektu Knižné štipendium IV.