Logo-Knihy na korze
Kníkupectvo
Na Korze

Jeden muž, dve ženy

recenzia | 31. 1. 2024

Ako ďalšiu knihu som si zvolila román Jedného dňa v Londýne. Jej autorka je Saskia Sarginsonová a kniha má 366 strán.

 

Predná strana knihy ukazuje, že dej príbehu bude romantický, odohrávajúc sa v Londýne, avšak úvod jednej lásky tak nezačal. Päťdesiatnička Cora je vdova, ktorá sa sama stará o dve deti. Jej život nebol doteraz ničím výnimočný, až na deň, ktorý všetko zmenil. Počula klopanie a tak otvorila vchodové dvere. Uľavilo sa jej, že jej dcéra Fran prišla domov, no nie sama. Bola opitá a opierala sa o cudzieho muža. Prečo bol ten muž čulý, keď je jej dcéra na mol? Cora zúrila čo urobil ten muž s jej Fran. No v tom čase ešte netušila, že sa do neznámeho muža zamiluje. Každý deň totiž cestovali rovnakou trasou a ani si ho nevšimla, až ich raz cesta spojila.

 

Medzi Corou a o dvanásť rokov mladším Jacobom sa začne vyvíjať ozajstný vzťah. Jacob začne často chodievať ku Core domov na čaj, či pomáhať Lukovi s bicyklom. Fran z toho nie je veľmi nadšená, pretože Jacob sa páči aj jej. Cora tak musí nájsť riešenie, pričom musí zistiť, prečo je Jacob niekedy taký zamyslený a tajomný.

 

Táto kniha nebol môj šálok kávy. Dej sa opakoval a hlavná hrdinka mi nesadla. Pozitívum bola pevná väzba. Odporúčam ju pre vekovú hranicu 18+.

 

Antónia Popčáková, 14 rokov

 

Recenzia vznikla vďaka projektu Knižné štipendium V.