Logo-Knihy na korze
Kníkupectvo
Na Korze

Jedna dohoda, dve očakávania?

recenzia | 14. 2. 2023

DECLAN
Som predurčený stať sa ďalším generálnym riaditeľom mediálneho impéria mojej rodiny.
Jediný problém? Dedičská doložka môjho starého otca.
Splniť jeho posledné želanie, oženiť sa a mať dediča, sa zdalo nemožné, kým sa do toho všetkého nezamiešala moja asistentka.
Naše manželstvo malo byť dokonalým riešením môjho najväčšieho problému.
Ale čím viac sa správame zamilovaní na verejnosti, tým viac si nie som istý našou zmluvou.
Starostlivosť o Iris nikdy nebola súčasťou dohody.
Najmä nie vtedy, keď je nevyhnutné zlomiť jej srdce.

 

IRIS
Môj plán vydať sa za Declana bol teoreticky jednoduchý.
Nasťahovať sa spolu. Usporiadať svadbu. Mať dieťa.
Stanovili sme pravidlá, aby sme predišli akýmkoľvek problémom.
Tie nikdy nemali byť rozbité bez ohľadu na to, ako veľmi ma Declan pokúša.
Čo sa však stane, keď sa náš falošný vzťah pretaví do skutočného?
Zamilovať sa nikdy nebolo v pláne.
Aspoň pre mňa nie.

 

„Dám ti všetko, čo chceš – čokoľvek – pokiaľ mi dáš šancu, urobiť ťa tak šťastnou, ako ty mňa. Pes. Rodina. Domov. Chcem to všetko. Toto sú moje podmienky, ber alebo nechaj tak, pretože nie som otvorený rokovaniam.“

 

Nevrlý šéf s pocitmi, ktoré siahajú hlbšie, než si chce pripustiť? ÁNO! To je milostný príbeh, ktorý ma pohltil úplne celú a zamilovala som si dynamiku medzi Declanom a Iris už hneď na začiatku. Náš hrdina je typický, náladový, zamyslený miliardár, no mäkké srdce má len pre jedno dievča. Jeho asistentka Iris posledné roky znášala jeho nevrlé požiadavky, a napriek tomu sa ako jediná stále drží po jeho boku. 

 

Príbeh sleduje Iris, ženu, ktorej šéf nie vždy oceňuje jej tvrdú prácu. Pre Declana pracuje posledné tri roky a pre všetkých je trochu šokujúce, že vydržala tak dlho. Iris dokonca Declanovi dohodla účelové manželstvo, ktoré sa však na poslednú chvíľu rozpadlo. Declanova práca je najdôležitejšia vec v jeho živote a toto manželstvo potreboval, aby veci fungovali. Čo teda urobí skvelý zamestnanec v podobe Iris? Ponúkne, že sa ožení so svojím šéfom? Samozrejme, možno sa nemajú veľmi radi, ale za tie roky by si na seba už aj mohli zvyknúť a manželstvo – na papieri – určite nemôže byť také zlé. No veci sa rýchlo zdajú oveľa skutočnejšie, než sa očakávalo. Netrvá dlho a Declan s Iris sa uvidia v úplne novom svetle. Ich vzťah je ľahký, čo je v priamom kontraste s neustálymi vzájomnými stretmi. Preto bolo tak pohlcujúce sledovať, ako medzi nimi narastá napätie. 

 

Kniha Terms and Conditions od Lauren Asher je druhým dielom knižnej série „Dreamland bilionares“. Túto sériu nemusíte prečítať v určenom poradí, avšak v knihách sa vyskytujú spoilery na tie predchádzajúce.

 

Soňa Čisľáková, 14 rokov

 

Recenzia vznikla vďaka projektu Knižné štipendium IV.