Logo-Knihy na korze
Kníkupectvo
Na Korze

Návrat spravodlivých

recenzia | 23. 11. 2022

Prišiel október, a preto som si mohol vybrať novú knihu v rámci knižného štipendia. Minulý rok som si prečítal prvú časť novej knižnej série od autora Chrisa Colfera. Volala sa Príbeh mágie a keďže sa mi páčila, tak som striehol aj na druhú časť Príbeh čarodejníctva.

 

Po tom, ako vyšiel zákon, že sa mágia môže používať, tak si ľudia víly obľúbili. Začali ich oslavovať, písať im listy, posielať darčeky… Doba sa úplne zmenila a z Brystal sa stala víla kmotrička. No nie všetko je však také ružové, ako sa zdá. Brystal trápi hlas v hlave, ktorý ju varuje, že sa všetko čoskoro zmení. Zneisťuje ju aj vo všetkom, čo robí. Tiež prichádza pani Mara, ktorá sa Brystal od začiatku nepozdáva. Príde v mieri na územie školy mágie s vyhlásením, že si sama otvorila svoju školu. Školu čarodejníctva. Aj keď sú víly považované za dobré, tak čarodejnice nie, pretože mágia, ktorú používajú, nie je dobrá. Zrazu sa vráti aj rada spravodlivých, kde 333 mužov zosnovalo zlý plán…. Ak chcete vedieť, ako to celé dopadne, odporúčam vám túto knihu.

 

Kniha ma nesklamala. Čítala sa rýchlo, keďže dej bol zaujímavý. Mne sa veľmi páčia aj obrázky na začiatku každej kapitoly a aj to, že autor dal na koniec knihy časť “nepoužité ilustrácie na začiatku kapitol” so svojimi poznámkami. Aj týchto pár stránok s ilustráciami navyše sa mi veľmi páčilo. Nová časť priniesla mnoho nových postáv, s ktorými sme sa zatiaľ nestretli. Som rád, že máme nové postavy, lebo príbeh ešte viac obzvláštnili. Obľúbil som si Septima a nesadla mi pani Mara a Maximus. Každá z týchto postáv ale mala niečo do seba a urobili príbeh zaujímavým. Páčil sa mi aj nápad s radou spravodlivých a s ich plánom. A tiež to, ako to bolo všetko pekne prepojené. Som rád, že sa mi podarilo niektoré postavy odhaliť hneď na začiatku. Všetky postavy boli super napísané.

 

Túto knihu naozaj odporúčam. Hodnotím ju 9,5/10, lebo ako hovorím, vždy je čo zlepšovať. Ak si ju chcete prečítať nezabudnite na 1. časť, ktorú som spomenul vyššie!!! Autor napísal aj inú super sériu, ktorú som už čítal a tiež sa mi veľmi páčila – Krajina príbehov. Myslím, že knihy od neho nesklamú. Príjemné čítanie!

 

Alex Bodnár, 12 rokov

 

Recenzia vznikla vďaka projektu Knižné štipendium IV.