Logo-Knihy na korze
Kníkupectvo
Na Korze

Pokrútené lži

recenzia | 29. 9. 2023

Urobí čokoľvek, aby ju získal… vrátane klamstva.
Očarujúci, smrtiaci a dostatočne múdry na to, aby to skryl. Christian Harper je monštrum oblečené v dokonale ušitých oblekoch gentlemana.
Má malé využitie pre morálku a ešte menej pre lásku, no nedokáže poprieť zvláštny ťah, ktorý pociťuje k žene žijúcej len o poschodie nižšie.
Je objektom jeho najtemnejších túžob, jedinou hádankou, ktorú nedokáže vyriešiť. A keď sa naskytne príležitosť priblížiť sa k nej, poruší svoje vlastné pravidlá, aby jej ponúkol obchod, ktorý nemôže odmietnuť.
Každé monštrum má svoju slabosť. Ona je jeho.
Jeho posadnutosť. Jeho závislosť. Jeho jediná výnimka.

 

Sladká, plachá a introvertná napriek svojej sláve na sociálnych sieťach je Stella Alonso romantička, ktorá drží svoje srdce v klietke.
Medzi svojimi dvoma zamestnaniami má málo času na túžbu po vzťahu.
Ale keď ju hrozba z minulosti zaženie do náručia – a domu – najnebezpečnejšieho muža, akého kedy stretla, je v pokušení prvýkrát po dlhom čase niečo pocítiť.
Pretože napriek Christianovej chladnej povahe jej dáva pocítiť všetko, keď je s ním.
Ich láska je prekrútená tajomstvami a poškvrnená klamstvami… a keď sa konečne odhalia pravdy, môžu rozbiť všetko.

 

Po prečítaní predchádzajúcich kníh zo série Twisted som bola veľmi nadšená z čítania „Twisted Lies“. Každá kniha v tejto sérii je samostatná, ale hlavnou postavou každej knihy je žena z blízkej skupiny priateľov. Takže som už vedela, že táto kniha bude o Stelle. A po tom, čo som si o nej niečo málo prečítala v predchádzajúcich knihách, bola moja nedočkavosť ešte väčšia.

 

V ‚Twisted Lies‘ sa stretávame so Stellou a Christianom. Stella je ovplyvňovateľka sociálnych médií, milovníčka módy a introvertka. Takže rada trávi čas so svojimi najlepšími priateľmi, ale tiež miluje byť sama. Stella si už niekoľko mesiacov prenajíma byt v budove Christiana Harpera. Christian je pekný miliardár, ktorý sa väčšine ľuďom nezdá byť veľmi milým mužom. Ale vždy sa k Stelle správa milo. Takže keď sa Stella ocitne v nebezpečenstve, Christian je ten, kto sa postará o to, aby bola v bezpečí.

 

‚Twisted Lies‘ bola rozhodne skvelá, pomaly sa tiahnuca romantika. Stellu a Christiana som si obľúbila hneď od začiatku. Zvlášť Stellina postava mi prirástla k srdcu. Introvert a influencer na sociálnych sieťach. Určite môj typ človeka. A rada som o nej čítala. V predchádzajúcich knihách bola postava Stelly najzáhadnejšia a ja som si užíval každý moment, v ktorom som ju lepšie spoznala.

 

A potom je tu Christian. Z jeho postavy sršalo nebezpečenstvo a hnev. Ale kedykoľvek sa do toho zapojila Stella, stal sa oveľa milším človekom. Najlepšou časťou tohto čítania bolo určite to, ako sme sa dostali k príbehu Stelly a Christiana prostredníctvom oboch ich uhlov pohľadu. A najviac sa mi páčilo čítanie Christianovho pohľadu. Navonok rozhodne nepôsobí milo, no bolo v ňom veľa dobrého, aj keď to pred väčšinou ľudí tají.

 

Rovnako, ako v iných knihách z tejto série, bola Christianova postava trochu temná. Nie je to niečo, čo by som vyhľadávala, ale je pôsobivé, že autorka napísala príbeh tak dobre, že mi to vôbec neprekážalo. Chémia medzi Stellou a Christianom bola jednoducho úžasná a pri tomto čítaní som určite stratila pár hodín spánku.

 

‚Twisted Lies‘ bolo ďalšie skvelé čítanie. A rozhodne ma mrzí, že táto séria končí. Odporúčam čitateľom od 15 rokov.

 

Soňa Čisľáková, 14 rokov

 

Recenzia vznikla vďaka projektu Knižné štipendium IV.