Logo-Knihy na korze
Kníkupectvo
Na Korze

Pravda o Asteroch?

recenzia | 15. 6. 2023

Ako siedmu knihu som si vybrala Rod nebies a povetria, a to hlavne preto, lebo ako druhá časť série Mesto Luny od Autorky Sarah J. Maas bola veľmi dôležitá v posúvaní deja.

 

„Prečo si tu?“ zaškrípal zubami Ruhn.
Bryce periférne videla slabé blikotanie bleskov na Huntových končekoch prstov. Jeden úder a Hunt ho upraží.
Cormac sa usmial. V studených očiach sa mu zračilo iba pohŕdanie, keď sa pred Bryce posmešne uklonil.
„Prišiel som si obzrieť svoju nevestu.“

 

Kniha sa venuje Bryce a Huntovi a ich novým poznatkom. Zachovala si rovnaký žáner, ako ten v prvej časti – detektívka. Bryce odhaľuje ďalšie tajomstvá o svojej najlepšej kamarátke Daniky a riskuje odhalenie astermi. Spoznávame nové postavy a dozvedáme sa čriepky z ich života.

 

Autorka nás klasicky necháva v napätí celý príbeh počas čítania knihy a, samozrejme, ju zakončuje jej obľúbeným spôsobom, po ktorom sa nemôžete dočkať novej časti. Koniec knihy sa mi páčil ako krásne otvorenie a uvedenie do väčšieho projektu, o ktorom by som vedela písať veľmi veľa, no to by som vám prezradila o knihe viac ako treba.

 

Knihu Rod nebies a povetria, tak ako celú tvorbu autorky Sarah J. Maas, vám veľmi odporúčam. A rovno vám prezradím, že sa číta oveľa ľahšie ako prvá časť zo série. Neváhajte a naozaj si ju prečítajte. Odporúčam ju však čitateľom z vekovej skupiny 15+, a to kvôli intímnym scénam, ktorými autorka vôbec nešetrila.

 

Alexandra Husárová, 14 rokov

 

Recenzia vznikla vďaka projektu Knižné štipendium IV.