Logo-Knihy na korze
Kníkupectvo
Na Korze

Rodrickova cesta za slávou

recenzia | 9. 11. 2023

Ahojte, som Tobias a chcel by som vám predstaviť knihu Denník odvážneho bojka Preplnený mechúr. Túto knihu som si vybral preto, lebo som prečítal všetkých 16 kníh, ktoré vyšli pred touto. Napísal ju Jeff Kinley, má 217 strán, ktoré sa ľahko čítajú, pretože je na každej strane obrázok. Vydalo ju vydavateľstvo Stonožka.

 

Greg zisťuje, že cesta ku sláve nie je prechádzka ružovou záhradou. Tak si hľadá niekoho, kto sa môže stať slávnym a on by mu robil asistenta. Keď sa rozhodne pomáhať kapele Plný mechúr, ktorú založil jeho brat Rodrick, vôbec nevie, čo ho čaká. Rýchlo však zistí, že to nebude také super, ako si myslel – časté hranie po nociach, hádky medzi členmi a problémy s peniazmi. Stane sa z kapely Plný mechúr vďaka Gregovi legenda? To si už prečítajte sami. A aby som nezabudol, túto knihu si môžete kúpiť v Kníhkupectve na korze.

 

Mne sa táto kniha veľmi páčila, pretože bola zábavná a plná obrázkov. Páčilo sa mi, ako Rodrick robil všetko preto, aby preslávil kapelu. Odporúčam ju každému, kto má rád hudbu, takisto, ako ja. A možno aj tým, ktorí majú menšiu kapelu a chceli by sa zviditeľniť. Ale naspäť ku knihe, dávam jej 10/10, bola úžasná. Dúfam, že sa bude páčiť aj vám.

 

Tobias Briľak, 11 rokov

 

Recenzia vznikla vďaka projektu Knižné štipendium V.