Logo-Knihy na korze
Kníkupectvo
Na Korze

Romantická hypotéza o láske

recenzia | 9. 11. 2023

Mojou prvou knihou v rámci knižného štipendia bola kniha „The Love Hypothesis“. Ako každý mladý človek v tejto dobe trávim veľa času na Tiktoku, a práve tam som o nej počula. Väčšinou to boli dobré recenzie. Hlavnou témou je „fake dating“ a je určená čitateľom nad 15 rokov.

 

Príbeh sa odohráva v prostredí univerzity a začína s hlavnou postavou Olive Smith, ktorá chce dokázať svojej najlepšej kamarátke Anh, že randí. V panike pobozká prvého muža, ktorého má po ruke, a tým nie je nikto iný ako Adam Carlson. Je to mladý, nadaný a prísny učiteľ známy tým, aký je kretén. Preto Olive neverí, že Carlson súhlasí s ponukou byť na nejaký čas jej falošným priateľom, a to za určitých pravidiel. Počas ich „chodenia“ sa ocitnú v mnohých trápnych, no tiež srdce hrejúcich situáciach a stanovené pravidlá prestávajú mať v istý moment význam.

 

Napriek veľkej obľúbenosti ma táto kniha neohúrila. Väčšinou sa dej opakoval a zaujímavá časť začala až v polovici knihy. Nebola to moja šálka kávy, preferujem thrillery a knihy, ktoré ma vťahujú do deja počas celého čítania. V tejto knihe mi dej prišiel dosť predvídateľný. Scény tiež neboli dostatočne opísané a často som nechápala čo sa deje. Navyše, keďže sa to odohrávalo v prostredí vysokej školy, vedy, biológie a chémie, aj tam som bola často stratená. Ale to už je iba na znalosti čitateľa.

 

Na knihe sa mi páčil „bond“ (väzba) medzi hlavnými postavami. Navzájom sa dopĺňali – Olive bola veselá a Adam bol nevrlý, no napriek tomu sa k Olive správal veľmi milo. Aj keď mi postava Adama veľmi imponovala tým, aký mal silný charakter. Olive bola nesebavedomá a svojrázna, a to mi prekážalo. Na konci príbehu sa viac začala objavovať postava jej druhého najlepšieho kamaráta, ktorý bol veľmi vtipný a rada som čítala riadky, kde sa objavoval.

 

Knihu odporúčam určite starším čitateľom, ktorí majú radi romantiku. Dávam jej hodnotenie 3/5, keďže sa väčšina deja dala predpokladať, no čítanie bolo aj tak príjemné.

 

“I wish you could see yourself the way I see you“ – Adam”

 

Diana Popeláková, 16 rokov

 

Recenzia vznikla vďaka projektu Knižné štipendium V.