Logo-Knihy na korze
Kníkupectvo
Na Korze

Sherlock Holmes a Watson na ceste za prípadom

recenzia | 28. 3. 2023

Sherlock Holmes je súkromný detektív, ktorý má asistenta, doktora Watsona. Celý dej sa odohráva na Baker Street 221B, kde Sherlock Holmes býva.

 

Jedného dňa sa doktor Watson pozeral von oknom a na chodníku zazrel divne chodiaceho pána, ktorý sa asi niekam ponáhľal. A tak Watson zavolal Sherlocka, nech sa aj on pozrie na toho čudného pána. Sherlock prišiel k oknu a hneď skonštatoval, že ten pán kráča k nim, a že pre nich niečo má. O chvíľu spoločne zistili, že majú nový prípad! Pán vyzeral dosť nervózne a roztržito. Sadol si na gauč a Sherlock ho poprosil, aby mu povedal, čo sa mu prihodilo. Čo to bolo sa dozviete v pútavej knižke Stephanie Baudet Sherlock Holmes vyšetruje: Korunka s berylmi, ktorá vznikla na motívy príbehov Arthura Conana Doylea.

 

V knihe boli čiernobiele ilustrácie, nebolo ich tak veľa, ale mne to vôbec nevadilo, lebo som sa aj ja tak ponorila do vyšetrovania so Sherlockom a Watsonom, že som si vôbec nevšímala, či tam tých ilustrácii je málo alebo veľa. Moja obľúbená postava bol Sherlock Holmes, ktorý by vyriešil aj nemožné.

 

Grétka Džujková, 10 rokov

 

Recenzia vznikla vďaka projektu Knižné štipendium IV.