Logo-Knihy na korze
Kníkupectvo
Na Korze

Škola plná mágie

recenzia | 28. 1. 2020

Knihu Magický expres som si vybrala preto, že ma zaujal jej názov a pekná obálka. Autorkou je Anca Sturmová. Rozhodla sa napísať sériu kníh o škole, ktorú by sama rada navštevovala: miesto, kde je človek doma a pritom stále na cestách, miesto plné dobrodružstiev a mágie. A bez hodín matiky.

 

Príbeh je o trinásťročnom dievčati Flinn Nachtigallovej, ktorej sa stratil brat Jonte. Ostala po ňom pohľadnica a obrázok vlaku. Keď práve tento vlak Flinn zbadá, neváha a nastúpi doň. Tak sa začne jej dobrodružstvo v magickom exprese. Je to vlastne kúzelnícka škola vo vlaku, v ktorej sa učia zodpovednosti za seba aj za ostatných. Podarí sa Flinn nájsť svojho brata? To sa dozviete keď si prečítate túto pútavú knihu.

 

Príbeh sa mi páčil. Bolo veľmi zaujímavé čítať o duchoch zvierat, rôznych postavách učiteľov a žiakov (aj keď niektorí mi trochu liezli na nervy) či o kúzelných predmetoch. Napríklad zošit, ktorý sám opravuje chyby alebo našepkávacie pero by som brala aj v skutočnosti. Kniha je odporúčaná pre trochu starších čitateľov, ale nemala som problém ju prečítať ani ja. Zaujal ma napínavý príbeh a rada si prečítam aj ďalšie diely o tejto čarovnej škole.

 

Lucka, 7 rokov

 

Recenzia vznikla vďaka projektu Knižné štipendium.