Logo-Knihy na korze
Kníkupectvo
Na Korze

Už desiate dobrodružstvo kapitána Bombarďáka

recenzia | 26. 1. 2024

Knihu Kapitán Bombarďák a pompézna pomsta rádioaktívnych robo-boxeriek napísal americký autor Dav Pilkey. Vyšla vo vydavateľstve Fragment v roku 2023. Má 224 strán. Obal knihy je farebný, no vo vnútri sú síce pekné ilustrácie, ale čiernobiele.

 

Kniha je 10. dielom série. Aj keď som predchádzajúce diely nečítal, nevadilo to, pretože v úvode knihy bolo formou komiksu zopakované to, čo sa stalo v predchádzajúcich dieloch. Hlavnými postavami sú chlapci George a Harold, pán Krupp, ktorý sa mení na kapitána Bombarďáka, a tiež Tipi Tancujnôžka. George a Harold vždy niečo vymyslia, a preto sa dostanú do problémov, z ktorých by ich mal vyslobodiť kapitán Bombarďák. Lenže aj Tipi Tancujnôžka stále niečo vystrojí, a tak sa stane, že kapitán Bombarďák odrazu nie je. Vyzerá to tak, že chlapcom tentoraz nemá kto pomôcť. V tomto dieli sa cestuje v čase. A keď sa zdá, že už je všetko v poriadku, niečo sa pokazí a Tipi to chce zachrániť. Stane sa, že Tipi z budúcnosti sa stretne s Tipim z minulosti.

 

Napriek tomu, že cestovanie v čase sa mi páčilo, kniha sa mi miestami čítala ťažko. Tipi často cestoval v čase a ja som nevedel, v akom čase práve je. Preto by som knihu odporúčal starším deťom.

 

Erik Petko, 8 rokov

 

Recenzia vznikla vďaka projektu Knižné štipendium V.