Logo-Knihy na korze
Kníkupectvo
Na Korze

Že by čarodejníci a nadprirodzené veci skutočne existovali?

recenzia | 15. 6. 2023

Ďalšou knihou, ktorú som si vybrala v rámci Knižného štipendia, bola fantasy od amerického spisovateľa B. B. Alstona Amari a noční bratia.

 

Amari je dvanásťročné dievča, ktoré žije v chudobnej štvrti s mamou a starším bratom Quintonom. Jedného dňa Quinton len tak zmizne. Amari je nahnevaná na políciu, že o prípade jej brata dostatočne neupovedomujú verejnosť. Navyše, polícia si myslí, že Quinton sa zaplietol do niečoho nelegálneho, hoci nemajú dostatok dôkazov. Amari objaví v bratovej skrini zvláštny tikajúci kufrík s odkazom, že je určený len pre Amari. Quinton zanechal sestre pozvánku na letný výcvik v tajnom Úrade nadprirodzených vecí. Amari niečo našepkáva, že práve v tomto svete, hoc na vlastnú päsť, zistí informácie o zmiznutí svojho brata. Nebolo by to však vôbec divné, keby v tomto svete ľudia boli čarodejníci a verili na nadprirodzené veci? Amari počas výcviku súperí s najbohatšími deťmi v krajine, ktoré majú mágiu v krvi. Amarina schopnosť, ktorá je jej predurčená, je navyše zakázaná. Amari sa cíti osamelo, no v každom prípade sa nechce vzdať a snaží sa bojovať zo všetkých síl.

 

Táto kniha mi pripomínala Harryho Pottera, hlavne kvôli nadprirodzeným prvkom. A aj tu hlavná postava (teda Amari) zachraňuje svet. Čím viac som čítala, tým viac som mala pocit, že každá kapitola je čím ďalej tým lepšia. Zvraty, ktoré sa v tejto fantasy vyskytovali boli super domyslené a aj viac zaujímavejšie. Určite si niekedy v blízkosti prečítam aj pokračovanie. Inak, táto kniha bola nominovaná medzi ‚Top 10 kníh roka 2022‘. A P.S. buďte odvážni, aj keď sa vám práve nedarí, a nikdy sa nevzdávajte svojich snov ako Amari.

 

Viktória Burdová, 11 rokov

 

Recenzia vznikla vďaka projektu Knižné štipendium IV.